Erkek İnstagram Profili Nasıl Olmalı?

Erkek İnstagram Profili Nasıl Olmalı?

İlgi çekici bir erkek Instagram profili hazırlamak zor bir iş gibi görünse de, doğru yapılması halinde oldukça dikkat çekecektir.

 1. Kullanıcı Adı Seçimine Önem Göstermelisiniz
  Instagram kullanıcı adını seçerken mutlaka kolay akılda kalır ve anlaşılabilir bir isim seçilmeli.
 2.  Profil Resmini Farklılaştır
  Bir obje yerine kendi fotoğrafını kullanmak takipçilerin ilgisini mutlaka çekecektir. Standart bir karşıdan çekilmiş bir poz yerine kişiliğini yansıtacak bir fotoğraf çekimi oldukça önemlidir. Denizle ilgili hobilerin varsa yelkenlide veya bir gezginsen seyahatlerinden bir kare kullanılabilir.
 3. Tema Seç
  Hobilerinden yayınlayacağın fotoğraflar için bir tema belirlemelisin. Temanın her zaman dışına çıkabilirsin fakat örnek olarak spor fotoğrafları çeken bir kişinin takipçileri de sporseverler olacaktır. Sporseverler seni takip edecek ve fotoğraflarını beğenecektir.
  Moda aşığı mısın? Trend kıyafetler, renkler ve stiller üzerine fotoğraflara da odaklanabilirsin.
  Yemekleri mi seviyosun? Yemeklerle ilgili fotoğrafları da tabii ki yayınlayabilirsin.
 4. Instagram Filtreleriyle Fotoğrafın En Güzel Halini Yakala
  Instagram uygulamasını en verimli şekilde kullanabilmelisin. Çekebileceğin kadar çok fotoğraf çek ve filtrelerle fotoğraf düzenleme ile en güzel haline getir. Instagramda etkili olan bir kişi çoğunlukla fotoğraf çekimini en güzel şekilde uygulayan kişidir.
 5.  Yüzlerce Fotoğraf Çek
  Çektiğin tüm fotoğrafları yayınlamak zorunda değilsin, ama günde ortalama 1-10 arasında fotoğraf yayınlamadığın sürece takipçilerin ilgisini de kaybedebilirsiin. Bu sebeple fotoğraf çekemeyeceğin zamanlarda yayınlayabileceğin fotoğrafların telefonunda olması gerekmektedir.
  Ek olarak ne kadar çok fotoğraf çekersen, o kadar uzmanlaşırsın ve çektiğin fotoğraflar gitgide daha güzel bir hal alır. Bol bol fotoğraf çek.